Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi Nedir?

Eskişehir’de Ağız, diş ve çene cerrahisi; ağızda, dişlerde ve çenede yer alan her türlü deformasyon ve hastalıkların tedavisinin yapıldığı bir diş hekimliği dalıdır.

Problemli bölgelerdeki yumuşak ve sert doku sorunları sonradan oluşabildiği gibi doğumsal da (konjenital) olabilir.

Ağız, diş ve çene cerrahisi, problemli bölgeleri normal fonksiyonlarına kavuşturan cerrahi operasyonların yanı sıra daha estetik bir görünüm için yapılan operasyonları da kapsar.

Etkili bir şekilde uygulanan cerrahi operasyonlar, diş hekimliği fakültelerinin ilgili anabilim dallarından mezun olan uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir.

  • Diş eti tedavisi seçeneğimizle ilgili detayları öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ağız ve Çene Cerrahisi Uygulamaları

Diş Cerrahisinde başarılı ve kalıcı sonuçlara ulaşmak için ağız, diş ve çene cerrahisi operasyonları steril ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.

Genel anestezi (narkoz), lokal anestezi ve sedasyon olmak üzere cerrahi operasyonlarda kullanılan 3 tür anestezi yöntemi vardır. Birçok operasyonda lokal anestezi yeterli olurken; diş hekimi fobisi olan hastalarda, zihinsel engelli kişilerde ve lokal anestezinin yeterli olmadığı diğer durumlarda genel anestezi yöntemi tercih edilir. İlgili bölgeyi uyuşturmayan ve hastanın sadece uyur hale geçmesini sağlayan sedasyon yönteminde, uyuşma sağlanması için lokal anestezi de uygulanır.

  • Ağız ve çene cerrahisi alanımızda ki yöntemlerimizden biri olan genel anestezi ve sedasyon ile ilgili detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ağız ve Çene Cerrahisi Hastalıkları

Çene eklemi, tükürük bezi ve ağızdaki yumuşak doku hastalıklarının yanı sıra enfeksiyonlar, kistik ve tümör oluşumları, apse, kemik içi lezyonları ve kemik nekrozları gibi çeşitli ağız, diş ve çene hastalıkları da vardır.

Hastalığın türüne, ilgili bölgenin durumuna ve hastanın özelliklerine göre en başarılı ve uzun ömürlü sonucu sağlayan tedavi yöntemi gerçekleştirilir. Çiğneme, ısırma ve yutma gibi durumlarda hastaya aşırı ağrı veren ağız içi hastalıklar yaygın olarak görülür ve uzman cerrahlar tarafından etkili bir şekilde tedavi edilir.

Implant Uygulamaları ve Protez Öncesi Cerrahi

Çene kemiğine yerleştirilen ve titanyum malzemeden üretilen dental implantlar, takılacak olan protezlerin tutunması için yapay bir diş kökü görevi görürler. Ağız, diş ve çene cerrahisinde implant tedavileri yaygın olarak gerçekleştirilir. Hasarlı ya da eksik diş sorununu fonksiyonel bir çözüme kavuşturan implantlar, çene kemiği ile kaynaşarak vücuda tam bir uyum sağlar. Kanal, protez, kuron tedavisi ve protez öncesi cerrahi işlemler de yine sıklıkla uygulanan ve hastalara etkili çözümler sunan cerrahi tedaviler arasındadır.

  • Ağız ve çene cerrahisi işlemlerinden önce daha basit yöntemlere başvurmak istediğinizde  Diş dolgu teknolojisi seçeneğimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Lütfen bunun için bizimle iletişime geçin.

Diş Çekimi ve Ortognatik Cerrahi

Eskişehir Diş Çekimi, Yıpranmış, damağa gömülü, komplike dişlerin ve sorunlu 20 yaş dişlerinin çekilmesi; ağız, çene ve diş cerrahisinde sıklıkla gerçekleştirilen operasyonlar arasındadır. Rahatça temizlenebilen, derin çürük oluşumu bulunmayan, dişlerde çapraşıklığa sebep olmayan ve tamamen sürmüş durumda olan 20 yaş dişlerinin çekilmesine gerek yoktur. Düzeltici çene cerrahisi olarak da adlandırılan Ortognatik Cerrahi ise çene ve diş problemlerinden kaynaklanan konuşma, nefes alma, horlama ve çiğneme sorunlarının çözülmesini ve hastaların daha konforlu bir yaşama kavuşmasını olanaklı kılar.

Deformasyon, Yara ve Kırık Tedavileri

Ağız, diş ve çene cerrahisinde, doğuştan gelen ya da sonradan oluşan deformasyon, yara ve çene kemiği kırıkları etkili cerrahi tekniklerle tedavi edilir. Problemin oluşum türüne, niteliğine ve hastanın durumuna bağlı olarak uzman çene cerrahı tarafından en uygun tedavi yöntemine karar verilir. Başarıyla gerçekleştirilen operasyonlar sayesinde ilgili bölgedeki problemler ortadan kaldırılır ve hastanın daha iyi bir yüz görünümüne kavuşması sağlanır.

http://www.baltali.org/

İlgilenebileceğiniz Diğer Avantajlı Tedaviler

hamilelikte diş tedavisi
Hamilelikte Diş Tedavisi
oral diagnoz ve radyoloji
Oral Diagnoz
agiz kokusu tedavisi
Ağız Kokusu Tedavisi

İlgili Hastane/Klinik

Dt Leyla Göktürk Estetik Diş Hekimi İstanbul
Diş Kliniği
Avrupa diş kliniği İstanbul
Diş Kliniği
Canpol diş kliniği
Diş Kliniği

İlgili Doktorlar

Dt Leyla Göktürk
Dt. Leyla Göktürk
Diş Hastalıkları
0.0/10

Avantaj Kayıt Formu

Adınız Soyadınız (Kimliğinizde yazılı haliyle)*
TC Kimlik Numarası*
Telefon Numarası (Ülke ve Alan Kodu İle Birlikte)*
Email Adresi

Türkiye’de en iyi ve avantajlı tedavi imkanları

Avantajlardan Yararlanmak İçin Kayıt Yaptırın

Adınız Soyadınız (Kimliğinizde yazılı haliyle)*
TC Kimlik Numarası*
Telefon Numarası (Ülke ve Alan Kodu İle Birlikte)*
Email Adresi
İş Ortaklarımız
Dr Mustafa Acar
Doç. Dr. Mustafa Acar
Estetik ve Plastik Cerrahi
0.0/10
Dr. Özcan Yücel
Uzm. Dr. Özcan YÜCEL
Kardiyoloji
0.0/10
Dr Metehan Kılıç
Dr. Metehan Kılıç
Kalp ve Damar Cerrahisi
0.0/10
Dr. Mehmet Hanifi Özkan
Dr. Mehmet Hanifi Özkan
Göz Cerrahisi
0.0/10
Prof. Dr Bülent Önal
Prof. Dr. Bülent Önal
Beyin Cerrahisi
0.0/10
Dt Leyla Göktürk
Dt. Leyla Göktürk
Diş Hastalıkları
0.0/10

© Copyright 2017, All Rights Reserved