All On Four İmplant

 • Onaylı Tedavi

All On Four İmplant

All On Four İmplant Nedir?

Aşırı kemik kaybı nedeniyle protez kullanamayan hastalara uygulanan, halk arasında “çene kemiğine çivilenerek takılan diş” olarak bilinen All on 4 tedavisi, hiç dişi olmayan hastalarda ileri cerrahi yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı, etkili ve başarılı sonuçları olan tedavi yöntemidir. Toplam 4-6 implant ile protezin sabitlenmesine dayalı bir tedavi konseptidir. Dişsiz hastalar için son derece başarılı klinik sonuçları olan bu tedavide, hasta aynı gün içinde geçici sabit protezlerini kullanmaya başlar.

Implant Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?

All On Four tekniği lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir tedavidir. Ancak anksiyete ve dişçi korkusu ileri düzeyde olan hastalarda sedasyon ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

Çok kısa sürede gerçekleştirilen bir implant işlemi olarak bilinen Bir Günde Implant tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

All On Four Implant Avantajları

 • Başarı oranı yüksek bir tedavi şeklidir.
 • Kemik kaybını önlemeye yardımcı olur.
 • Tedavi ve iyileşme süreci kısa ve acısızdır.
 • Aynı gün içinde implant ve protez işlemi yapıldığı için hasta fazla sıkıntı yaşamaz.
 • Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında düzelme sağlanır.
 • Hareketli protez kullanımında zorlanan hastalar için rahatlama sağlar.
 • Estetik katkısı ile hastanın kendine özgüveni artar.
 • Az sayıda implant kullanımından dolayı maliyeti daha düşüktür.

All On 4 Implant Tekniğiyle Tedavi Nasıl Yapılır?

All on 4 veya all on four (dörtlü implant sistemi), implant tedavisi uygulanacak hastanın klinik muayenesi ve radyolojik tetkikleri yapılır. Çekilmesi gereken dişler varsa lokal anestezi ile çekilir ve aynı anda implantlar yerleştirilir. Tedavi öncesinde alınan ölçüye göre hazırlanan geçici protezler, aynı gün hasta tarafından kullanılmaya başlanır.

All On 4 Implant Tekniği Kimlere Yapılır?

Bu teknik tüm dişlerini kaybeden veya çekilmesi gereken ve çenelerin arka bölgelerinde kemik olmayan hastalara önerilmektedir. Hastaların aynı gün sabit dişlere kavuşması çok önemlidir.

All On 4 Implant Tekniği Sonrası Neler Yapılmalı?

All on 4 implant tekniği uygulanan hastalar, çene cerrahının verdiği ilaçları düzenli kullanmalı, geçici protez döneminde hiçbir şekilde sert besinler tüketmemeli, doktorun önerdiği diyete ve hijyen kurallarına uymalıdır. Kemiğin kaynaşma sürecini tamamladığı üç ay sonrasında, yapılan kalıcı protezlerle, normal beslenme düzenine geçilebilir. Geçici protezlerde bir kırık oluşursa hemen hekime gidilmeli, olası implant kaybının önüne geçilmelidir.

All on Four Uygulamasından Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

All on four uygulamasından sonra, 2-3 aylık iyileşme döneminde hastalarımızın kesinlikle yumuşak diyetlerle beslenmesini önermekteyiz. Sert besin tüketimi ile hem yapılan geçici protezin kırılması hem de implantlar üzerine yüksek miktarda yük geleceği için yapılan implantların kaybı söz konusu olabilir. Bu nedenle implant sonrası hastalarımıza; bıçak kullanmadan sadece çatalla besinlerini parçalayarak yiyebildiği sertlikteki besinleri tüketmesini önermekteyiz.

Implant Yapımı Sonrası Gelişebilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

 • Diş implantı sonrası, cerrahi işlem yapıldığı için yüzde ağrı, kızarıklık, sızı, morarma ve şişlik olması oldukça normal bir durumdur. Diş implantı uygulaması çene kemiğine vida ile yapay diş kökü yerleştirilmesi işlemi olduğu için, all on four yaptıran hastaların yapay diş kökünün iyileşme süresi içerisinde komplikasyonlar oluşabilmesi normaldir.
 • Gelişen bu komplikasyonların şiddeti all on four yaptıran haftaların yapılan implant sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tek operasyonda bir adet implant yapımı ile 4 adet implant yapımı arasında farklar olabilmektedir ve çok normaldir. İmplant tedavi sonrası yapılan bakımlar iyileşme süresini en aza indirmek için son derece önemlidir.
 • İşlem sonrası sıcak ve soğuk yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Hekimizin belirlediği kurallara uymamanız tedavinizi olumsuz etkilediği gibi, implantınızın da başarısız olmasına sebep olabilir. Genel olarak komplikasyonlar kısa sürer. Çok şiddetli olmaz. Alınacak gerekli önlemler ile kısa zamanda azalır ve geçer.

All On Four Implant Fiyatları Nelerdir?

All on four implant fiyatları için kesin bir fiyat aralığı yoktur. Fiyatın belirlenebilmesi için hastanın ağız ve diş muayenesinin yapılması gerekir. All on four diş implant fiyatları için özellikle tedavinin uygulandığı kliniğe, doktor tecrübesine ve hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Ağız ve diş sağlığı tedavinizin doğru yapılabilmesi için uzman ve tecrübeli merkezlere başvurmanız son derece önemlidir. En güvenilir tedavi süreçleri ve en etkili sonuçlar için lütfen bizimle iletişime geçin.

All On Four İmplant