Estetik Diş Eti Tedavi

 • Onaylı Tedavi

Estetik Diş Eti Tedavi

Pembe Estetik (Estetik Diş Eti Tedavi) Nedir?

Pembe estetik günümüzde diş ve diş eti rahatsızlıkları alanında sıklıkla uygulanan cerrahi yöntemlerin arasında gelmeye başladı. Pembe estetik diş ve diş eti sorunlarını ortadan kaldırmada teknolojik tıbbi gelişmeler kullanılarak yapılan bir cerrahi yöntemdir. Sadece 15 dakikalık bir süreye dayalı olan bu cerrahi yöntemle hastaların çok kısa bir şekilde diş eti kusurlarından anında kurtulmaları mümkün hale getirilmektedir.

Diş Eti Estetiğinin Özellikleri Nelerdir?

 • Dişlerin olması gerektiği şekilde seviyelenmesi sağlanır.
 • Dişleri çevreleyen dokular sağlıklı hale getirilir.
 • Diş etlerinde oluşan kanama ve şişlikler tedavi edilir.
 • Ağız kokusu ve yara oluşumunun engellenmesi hedeflenir.
 • Uzun dönemde dişler ağız içinde sağlıkla korunması planlanır.

Estetik Diş Eti Tedavisinde Lazer Yöntemi

Çağın geliştirilmiş en yeni tıbbi çözümlerini sunmaya özen gösterdiğimizden, pembe estetiğide lazer teknolojisi ile uyguladığımız tedaviler arasına kattık. Diş Eti rahatsızlığı veya seviyesizliği olan kişilerde, tam bir gülüşte diş etleri çok bariz bir şekilde ortaya çıkar ve nahoş bir görüntü oluşur. İşte bu durumun önlenmesi amacıyla bu estetik müdahale uygulanmaktadır.

Estetik Diş Eti Tedavi Süreci

Pembe estetik cerrahi operasyonu sadece 15 dakikalık bir süreçtir. Sadece 15 dakikalık bir uygulama sonucunda pembe estetik ile anında hak ettiğiniz estetik gülüşlere kavuşmanız sağlanmakta ve diş deformasyonu noktasında yaşanan tüm estetik sorunlar bir anda ortadan kaldırılmaktadır. Temel yönleriyle bu kadar kısa bir süre zarfında tamamlanan cerrahi operasyon sonucunda tüm kişilerin anlık olarak diş ve diş eti rahatsızlıkları önlenerek hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamda kendilerini sağlıklı hissetmeleri sağlanarak, tamamen kaliteli bir hizmet ortaya koymaktayız.

Diş eti tedavisi alanında farklı tedavi seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri de periodontoloji (diş eti tedavisi) dir. Bu tür bir sorun yaşadığınzda lütfen bizimle iletişime geçin.

Estetik Diş Eti Tedavisi Yaptırmanın Avantajları

Dişlerinde estetik olarak problem yaşayanlar yaşadıkları diş eti problemlerine karşılık diş eti estetiği yaptırırsa birçok avantajı kazanmış olacaklardır. Diş eti estetiği tedavisi ile ;

 • Diş etlerinde oluşan kanamalar ve yaralanmalar ortadan kalkar
 • Diş eti dokuları daha sağlıklı hale getirilir böylece kişinin hassasiyeti ortadan kalkar
 • Estetik kaygılar azaldığı için sosyal ortamda kişi kendine güvenerek iletişim kurmaya devam edebilir
 • Dişler olması gerektiği gibi dizilir herhangi bir çarpıklık söz konusu olmaz
 • En önemlisi diş eti iltihaplanması gibi durumlar kesinlikle yaşanmaz.

Bu tedavi yönteminin en önemli avantajı ise hızlı iyileşmeyi sağlaması. Uygulamayı yaptıran kişi 10- 14 gün içerisinde eski hayatına kolaylıkla dönüş sağlayabilir. Hassasiyet azalmış olur.

Estetik diş eti tedavisi hangi durumlarda yapılır?

Diş etlerindeki bu bozukluklar gülerken ya da konuşurken kötü bir görüntüye sebep olabilir ve kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Gülümserken diş etleri çok fazla ortaya çıkıyorsa, diş etlerinin rengi koyu kırmızı hale geldiyse veya lekeler varsa, diş eti seviyeleri farklı boyutlardaysa ve diş eti çekilmesi şikayeti olan hastalarda uygulanan bir yöntemdir.

Estetik Diş Eti Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Pembe estetik diş etlerinden veya diş etlerinin sebep olduğu rahatsızlıklardan şikayetçi olan herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Diş etlerinde sağlık açısından bir sorun yaşamayan fakat diş etlerinin gülümsemesini bozan bir yapıya sahip olan kişiler de pembe estetik tedavisi yaptırabilir. Zaten estetik ve sağlık birbiriyle kompleks ve etkileşim içinde olan iki kavramdır. Sağlıksız diş etleri genellikle estetik bir görünümden de uzaktır.

Pembe estetik tedavisi genel itibariyle;

 • Diş etleri fazla görünen kişilere
 • Diş etlerinden birinin fazla yukarıda olduğu kişilere
 • Diş aralarındaki boşluğun arttığı kişilere
 • Diş etleri şişen veya iltihaplanan kişilere
 • Diş etleri doğal rengini kaybeden kişilere

Uygulanan estetik bir tedavi yöntemidir.

Diş Eti Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş etleri oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden diş etlerine uygulanan estetik diş eti (pembe estetik) tedavileri sonrasında ilk birkaç gün çok soğuk ve çok sıcak besin ve içeceklerin tüketilmemesi, ağız bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Ayrıca sert ve kabuklu meyve ve sebzelerin tüketilmemesine özen gösterilip bu gölgeye basınç uygulanmaması önemlidir. Tedavi sürecinden sonra muayenelerinize özen göstermeniz, doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekmektedir.

PEMBE ESTETİK (ESTETİK DİŞ ETİ TEDAVİSİ)