Gülüş Tasarımı

  • Onaylı Tedavi

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Son zamanlarda çokça duyduğumuz “gülüş tasarımı” terimi, içinde birçok tekniği ve kriteri barındıran bir tedaviler topluluğudur. Tasarımda amaç sadece dişlerin düzenlenmesi değil, dişler, diş etleri ve dudakları bir bütün olarak değerlendirerek hastaya en ideal gülümsemeyi sağlamaktır. Hastanın ihtiyaçları ve beklentileri, gülüş tasarımı disiplininin gerektirdiği kriterlerle harmanlanarak doğru tedavi planlaması oluşturulur.

Estetik bir görünüm herkes için önem arz etmektedir. Estetik diş eti tedavisi seçeneğimiz ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tasarım yapılırken özel fotoğraf cihazları ile kişinin ağız içi ve dışı görüntüleri elde edilir ve diş ölçüleri alınır. Gülüş estetiği yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) değerlendirilir. Dişlerin olması gereken dizilimi üzerine karar verilir. Dişler ve kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir.

Pembe estetik yapılacak diş etlerinin seviyeleri ayarlanır. Lazer kullanılarak diş etleri belirlenen seviyeye alınır. İleri seviye bir düzenleme gerekli ise sert doku ve ya kombine lazer cihazı kullanılır. Beyaz estetikte ise porselen laminalar kullanılarak gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Diş tasarımları hazırlanarak kalıplar laboratuvarda kalıcı dişlere dönüştürülür. 7-10 gün içerisinde estetik porselenler kalıcı olarak yapıştırılır. Hastanın tedavi planına göre seans sayısı değişecektir. Tasarım yapılırken kişinin beklentileri önemlidir.

Hangi Tedaviler Uygulanır?

Planlama doğrultusunda diş eti tedavileri, beyazlatma, implantlar, lamineler, zirkonyumlar, cam seramik kuronlar, bazı durumlarda ortodontik tedavilerle, hastanın yüz şeklini, dudak şeklini, diş etlerini, cinsiyetini, ten rengini göz önünde bulundurarak yaptığımız multidisipliner bir çalışmadır.

Yaş Sınırı Var mıdır?

18 yaşını geçmiş bireylere uygulanabilir.

Gülüş Tasarımı Tedavisi Süresi

Uygulanacak tedavi şekli, çeşidi ve diş adetine ve de ağız içi duruma göre ortalama 1-4 gün Türkiye’de kalış süresi gereklidir.

Gülüş Tasarımında Yatış Süresi

Herhangi bir yatış gerektirmez. Tedavi uygulama sonrası otelinizde konaklayabilir, dinlenebilir, tatilin keyfini çıkarabilir, tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz.

Gülüş tasarımı ömrü ne kadar?

Tasarımın ömrü şu kadar demek yanlış olsa da kronların ve köprülerin ortalama 10 yıl kullanılması beklenir. Tel ve plak tedavisinde ise daha sonra tedavinin geriye dönmemesi için plak ve lingual reteriner yapılabilir. Rutin diş hekimi kontrollerinde görülen aksaklıklar giderilir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Nedir?

Kullanılan İmplantın kalitesi, dayanıklılık süresi, zirkon kaplama vb. kullanılan malzemeler ve tedaviler, seçilen kliniğe ve hekime göre değişkenlik göstermekle ve toplam maliyet uygulanacak implant sayısına göre ortaya çıkmakla birlikte ortalama 2.000-15.000 $ arası fiyatlar olarak değişkenlik gösterir. En doğru planlama için röntgen filiminizle birlikte uzman healthinteworld ekibi ile bağlantıya geçmekten çekinmeyiniz. Hekiminizle en doğru tedaviyi sizin için planlayalım.

https://www.medicalpark.com.tr/gulus-tasarimi-nedir-uygulamalari-nelerdir/hg-1734