İmplant Tedavisi

İçindekiler

İmplant Tedavisi Nedir?

Diş implantları, eksik dişlerin işlev ve estetiğini geri kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, şekil olarak vidalara benzer yapay diş kökleridir. Diş implantları, yüksek doku uyumu nedeniyle titanyumdan yapılır. Titanyumdan yapılan diş implantları, çene kemiğine yerleştirildiğinde doğal kemik ile bağ oluşturur. Böylelikle kron adı verilen bir veya daha fazla yapay dişi desteklemek için sağlam bir temel haline gelir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi birkaç seanstan oluşur. Öncelikle hastanın çene kemiği ölçüleri alınır ve çene kemiğine uygun implantlar hazırlanır. Birinci aşamada lokal anestezi uygulanarak diş etine implantlar yerleştirilir. İmplantların diş eti ile kaynaşması için ortalama bir buçuk iki ay kadar ek bir işlem uygulanmaz. Yeterli süre tanındıktan sonra diş etleri hekim tarafından kontrol edilir ve herhangi bir problem söz konusu değilse tedavinin ikinci aşamasına geçilir. Bu aşamada diş yapısının ölçüsü alınır ve alınan ölçüye uygun bir şekilde hazırlanan kromlar, yani yapay dişler implantların üzerine yerleştirilir. İmplant operasyon süresi, hastanın durumuna göre 10 dakika ile birkaç saat arasında değişiklik gösterebilir. Herhangi bir aksaklık söz konusu olmadığında, toplam tedavi süresi 2-3 aylık bir periyodu kapsar. Tedavi sonrası hekim kontrolleriyle birlikte operasyon başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

İmplant, günümüzde diş kayıplarında başvurulabilecek ve kaybedilen dişin yerini alabilecek en iyi ve en uygun alternatiftir. Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen kromlar, estetik açıdan da son derece başarılı sonuçlar verir. Bireylerde özgüvenin geri kazanılması ve daha mutlu bir sosyal hayat gibi kazanımlar gözlenir. Dikkatli ve düzenli bakım yapıldığında uzun yıllar kullanıma uygundur ve kişi tıpkı doğal dişleri gibi rahatlıkla her şeyi yiyebilecek hale geldiğinden, sağlıklı beslenmeye de katkı sağlar.

Kanal tedavisi (endodonti) seçeneğimiz ile ilgili detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi, çene ve yüz gelişimini tamamlamış ve genel sağlık durumu iyi olan yetişkin bireylere uygulanabilir. Bir veya birden fazla diş eksikliği olan herkes için uygun bir çözüm vardır. Diyabet gibi kronik rahatsızlıkları olan bireylerde bile başarılı implant uygulamaları yapılabilmektedir. Tedaviden önce çekilen röntgenlerle çene yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı tespit edilir.

Ağız, diş ve çene hastalıklarının tümüyle ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçerek ağız ve çene cerrahisi seçeneğinden randevunuzu alabilirsiniz.

Tek Diş İmplant

Bir veya daha fazla tek dişi kaybetseniz de, tek diş implantları uygun form, şekil ve konturu yeniden oluşturmak için en uygun değiştirme seçeneğidir. Uygun bakım ile ömür boyu sürebilirler.

İmplant Köprüler

Birden fazla dişin yan yana eksik olduğu bir durumda, bazen her dişi tek bir implantla değiştirmemiz gerekmez. Aynı işlevi yerine getirmek için genellikle bir araya getirilmiş veya atellenmiş daha az implant kullanabiliriz.

Tam Çene İmplantlar

Genellikle özellikle alt çeneyi içeren tam protezlerde tutma sorunları vardır. Protezin tutulması için, özellikle yıllar içinde meydana gelen yoğun kemik kaybı ile genellikle implantlara ihtiyaç duyulur. İmplantlar tarafından tutulan protezler bu sorunu ortadan kaldırır ve günlük yaşam kalitenizde muazzam bir gelişme sağlar.

https://dentbalat.com/blog-detay/Endodonti-ve-Kanal-Tedavisi-Nasil-Yapilir

İlgilenebileceğiniz Diğer Avantajlı Tedaviler

hamilelikte diş tedavisi
Hamilelikte Diş Tedavisi
oral diagnoz ve radyoloji
Oral Diagnoz
agiz kokusu tedavisi
Ağız Kokusu Tedavisi

İlgili Hastane/Klinik

Dt Leyla Göktürk Estetik Diş Hekimi İstanbul
Diş Kliniği
Avrupa diş kliniği İstanbul
Diş Kliniği
Canpol diş kliniği
Diş Kliniği

İlgili Doktorlar

Dt Leyla Göktürk
Dt. Leyla Göktürk
Diş Hastalıkları
0.0/10

Avantaj Kayıt Formu

Adınız Soyadınız (Kimliğinizde yazılı haliyle)*
TC Kimlik Numarası*
Telefon Numarası (Ülke ve Alan Kodu İle Birlikte)*
Email Adresi

Türkiye’de en iyi ve avantajlı tedavi imkanları

Avantajlardan Yararlanmak İçin Kayıt Yaptırın

Adınız Soyadınız (Kimliğinizde yazılı haliyle)*
TC Kimlik Numarası*
Telefon Numarası (Ülke ve Alan Kodu İle Birlikte)*
Email Adresi
İş Ortaklarımız
Dr Mustafa Acar
Doç. Dr. Mustafa Acar
Estetik ve Plastik Cerrahi
0.0/10
Dr. Özcan Yücel
Uzm. Dr. Özcan YÜCEL
Kardiyoloji
0.0/10
Dr Metehan Kılıç
Dr. Metehan Kılıç
Kalp ve Damar Cerrahisi
0.0/10
Dr. Mehmet Hanifi Özkan
Dr. Mehmet Hanifi Özkan
Göz Cerrahisi
0.0/10
Prof. Dr Bülent Önal
Prof. Dr. Bülent Önal
Beyin Cerrahisi
0.0/10
Dt Leyla Göktürk
Dt. Leyla Göktürk
Diş Hastalıkları
0.0/10

© Copyright 2017, All Rights Reserved