i-LASIK (Kişiye Özel LASIK)

 • Onaylı Tedavi

i-LASIK (Kişiye Özel LASIK)

i-LASIK Nedir?

 • i-LASIK, günümüzde kullanılan en gelişmiş laser teknolojisi olup bilgisayar kontrolünde kişiye özel BIÇAKSIZ (İNTRALASE) LASER teknolojisi ile korneal flep oluşturulması ve yine kişiye özel bir tedavi olan ADVANCED CUSTOMVUE (WAVEFRONT) tedavisinin birlikte uygulanması ile oluşan yeni bir tedavi şeklidir.
 • i-LASIK'te her şey sizin göz bulgularınıza ve göz yapınıza göre planlanmakta ve size özel bir tedavi uygulanmaktadır.
 • i-LASIK tedavisi FDA onaylı bir tedavi olmasının yanı sıra NASA astronotlara ve ABD ordusu savaş pilotlarının i-LASIK olmalarına onay vermektedir.
 • Bu da göstermektedir ki astronot ve savaş pilotları gibi mükemmel görmeyi gereken işlerde çalışan insanlar için gerekli görme keskinliğini sağlayan bir tedavi şeklidir.
 • Çok güç koşullarda çalışan insanlarda ve çok iyi görmesi gereken insanlarda dahi bu tedavi rahatlıkla uygulanabilir.

i-LASIK Ameliyatı

i-LASIK, lazer teknolojisi Intralase Bıçaksız Lazer ile kişiye özel tedavi Wavefront ve göz tanıma sisteminin bir birleşimidir. i-LASIK tamamen kişiye özeldir. Her şey kişisel görüş kalitesini temel alarak yapılmaktadır.

Kişinin parmak izi gibi kendine özgü olan benzersiz kornea haritası üzerinden çalışılan, kişiye özel bir tedavi yöntemidir.

Özel Wavefront analiz cihazlarıyla yapılan değerlendirmeden sonra operasyon kararı verilir. Wavefront sayesinde, karanlıkta görüş kalitesi diğer standart lazer yöntemlerine göre daha üst seviyelere çıkar.

 • Gözler damla ile uyuşturulduktan sonra kornea dokusunda bir kapakçık kaldırılır. Kapakçığın altındaki dokuya Excimer Lazer ışınları uygulanarak görme kusuru düzeltilir. Bir göz için yaklaşık 4-5 dakika süren operasyon sırasında hasta acı hissetmez ve ertesi günü gündelik yaşamına geri döner.

Standart LASIK tedavimiz ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişiye Özel LASIK Ameliyatı Sonrası

İlk gün bulanık görme tamamen normaldir. Ertesi gün görmeniz normale yaklaşacaktır. Birkaç gün sonra görme iyice netleşecektir. LASEK ve PRK gibi ameliyatlar bulanık görme 1 haftayı bulabilir.

 • Ameliyat sonrası ilk 24 saat suyla temastan kaçınılmalı ve gözlerinizi ovuşturmamalısınız.
 • Hekiminizin önerdiği operasyon sonrası göz damlalarını vaktinde uygulamalısınız.
 • 24 saat sonra gündelik yaşamınıza geri dönebilirsiniz.
 • Kontrollerinizi hekiminizin önerdiği sıklıkta yaptırmalı ve kesinlikle aksatmamalısınız.

Lasik ameliyatı sonrası görme ne zaman düzelir?

İyileşme sürecinin ilk iki gününde gözde batma rahatsızlığının olması normaldir. Ameliyatı yapan doktor mutlaka hastayı daha sonra da görmelidir. Göz kusurlarının tamamen düzelmesi üç ayı bulabilir.

Lazer göz ameliyatından sonra göz tekrar bozulur mu?

Lazer, numaralar henüz ilerlerken yapılırsa tekrar gözlük kullanmak durumunda kalınabilir. Bu yüzden numaraların en az 1 yıldır artmıyor olması gereklidir. Lazerden sonra miyoplar %95, hipermetroplar %70 oranında gözlüksüz kalırlar.

Lasik göz ameliyatı iyileşme süreci ne kadardır?

İyi görmeyi kazanma süreci LASIK'e göre daha uzun olup 3-4 hafta kadar sürebilir. Operasyon sonrası yaklaşık 2-4 gün ağrılı ve rahatsız edici geçer, nedeni ise epitel iyileşmesinin bu sürede tamamlanmasıdır.

i-LASIK Sonrası Banyo

1 hafta süreyle makyaj sakıncalıdır. 2 hafta süreyle hamam, sauna, havuz ve denize girmek sakıncalıdır. Tedavinin ertesi günü yapılan kontrolden sonra banyo ve duş yapabilirsiniz, ancak ilk günlerde gözünüze sabun ve şampuan kaçırmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

https://memleketimdesaglik.com/tedavi/standart-lasik/

https://www.banucosar.net/laser-uzak-gorus/kisiye-ozel-lasik