Ortodonti Tedavisi

  • Onaylı Tedavi

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Tedavisi Nedir?

 

Ortodonti; çene, diş ve yüz bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ortodontik tedavi, küçük çocuklarda çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru pozisyonlarda olmalarına yardımcı olur, yetişkinlerde ise var olan çapraşıklık ve kapanış düzensizliklerinin, ayrıca çene yüz bozukluklarının düzeltilmesini sağlar.

Ortodontik tedavi ile daha sağlıklı bir ağıza, daha etkileyici bir görünüme ve daha uzun süre ağzınızda kalacak dişlere sahip olabilirsiniz. Bunun yanında ortodonti; Doğuştan ya da sonradan oluşan çene ve yüz bozukluklarının tedavisinde, tıp ve diş hekimliğinin çeşitli branşları ile ortak çalışmalar yapar.

Çene eklemi hastalığı tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak ve avantajlı hizmetlerden yararlanmak için bizimle ileişime geçebilirsiniz.

Ortodonti tedavisi kimler tarafından yapılır?

Ortodontik tedaviler,  5 yıllık Diş hekimliği eğitimini  takiben en az 4 yıl ortodonti uzmanlığı eğitimini tamamlayarak “Ortodontist “ ünvanı almış  uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Ortodontist kimdir?

Ortodontist; ortodontik bozukluklar ve tedavileri üzerine uzmanlık eğitimi almış diş hekimlerine denir. 5 yıllık Diş Hekimliği eğitiminden sonra en az 4 yıllık Ortodonti uzmanlık veya doktora programına kabul edilmiş ve bu süreç sonucunda bir uzmanlık tezi hazırlayarak ve gerekli sınavları geçmiş olan kişiler ortodonti uzmanı olurlar.  Ortodonti uzmanlığı uzun süreli bir eğitim ve pratik gerektirir.

https://allianoi.com/tr/tedaviler/ortodonti-nedir